Fernando Alonso zasiadł za kierownicą dakarowej Toyoty Hilux

Dwa dni testów na pustynnych trasach

2019-03-29

Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1, a obecnie kierowca TOYOTA GAZOO Racing, zasiadł za kierownicą Toyoty Hilux. Podczas dwudniowych testów w RPA sprawdzał możliwości auta, które wygrało tegoroczny Rajd Dakar.

Alonso wziął udział w testach na pustyni Kalahari i przez dwa dni uczył się specyfiki rajdów cross-country. Hiszpan prowadził Toyotę Hilux na dwóch pustynnych trasach – jednej o długości 8 km, a drugiej 17-kilometrowej.

Toyota Hilux Dakar

Dla Alonso był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną motorsportu. Wskazówek udzielał mu były dakarowy triumfator Giniel de Villiers, który jest zawodnikiem TOYOTA GAZOO Racing South Africa od 2012 roku.

Toyota Hilux to samochód, którym w styczniu br. duet Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel odniósł zwycięstwo w Rajdzie Dakar. Ma 5-litrowy silnik V8 o mocy 385 KM i generujący 620 Nm momentu obrotowego.

Toyota Hilux Dakar

“Śledziłem rywalizację w Rajdzie Dakar i dzięki TOYOTA GAZOO Racing miałem okazję przyjechać do RPA, by przetestować zwycięskiego Hiluxa. W ostatnich latach testowałem samochody różnych serii wyścigowych, a to było coś kompletnie innego od tego, do czego jestem przyzwyczajony. To było interesujące doświadczenie i wspaniała szansa. Dobrze się bawiłem. Z każdym kolejnym przejazdem się rozpędzaliśmy, uczyliśmy się z okrążenia na okrążenie.

Odczytywanie trasy i dobieranie odpowiedniej prędkości do tego, co jest przed tobą, nie jest łatwe, ale z każdym kilometrem miałem coraz większą pewność za kierownicą. Świetnie czułem się w Hiluxie. Samochód dobrze trzyma się drogi, ma właściwy balans, mnóstwo mocy i imponujące hamulce. To było niesamowite przeżycie”- powiedział Fernando Alonso

Toyota Hilux Dakar

„Móc pracować z kierowcą kalibru Fernando to fantastyczne doświadczenie. Łatwo było dostrzec, dlaczego osiągał tak wiele sukcesów w wyścigach. Był świetnie przygotowany do testu i włożył mnóstwo wysiłku, by w dwa dni nauczyć się jak najwięcej. Rajdy cross-country to kompletnie inna dyscyplina od wyścigów, ale Fernando wykonał imponujące postępy i sprawiał wrażenie, jakby miał mnóstwo frajdy z jazdy. Jestem dumny, że wybrał Toyotę Hilux do testów w RPA i mam nadzieję, że to było dla niego wartościowe doświadczenie” – podreślił Glyn Hall, szef zespołu TOYOTA GAZOO Racing South Africa.

Toyota Hilux Dakar

Dowiedz się więcej

Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Alonso przygotowuje się do startu w Dakarze Dowiedz się więcej Zespół TOYOTA GAZOO Racing w legendarnym Rajdzie Dakar Zespół TOYOTA GAZOO Racing w legendarnym Rajdzie Dakar Sprawdź Powstał szósty salon Toyota Professional Powstał szósty salon Toyota Professional Dowiedz się więcej Toyota coraz popularniejsza na rynku aut użytkowych Toyota coraz popularniejsza na rynku aut użytkowych Poznaj dane za 2021 rok Toyota GR Yaris Rally1 gotowa do startu Toyota GR Yaris Rally1 gotowa do startu Rozpoczyna się nowa era WR Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Toyota najpopularniejszą marką w Polsce Nowy rekord sprzedaży hybryd Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Poznaj nową Toyotę Hilux GR SPORT Sportowy pick-up powraca w wielkim stylu Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Właściciele Toyoty wydają najmniej na naprawy swoich samochodów Niezależne testy Nowa Toyota GR86 Nowa Toyota GR86 Trzeci globalny model z linii GR Toyota Hilux z nagrodą IPUA Toyota Hilux z nagrodą IPUA Dowiedz się więcej o zwycięstwie Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Nowy Hilux w Rajdzie Dakar 2022 Poznaj szczegóły Toyota dominuje na rynku Toyota dominuje na rynku Ponad 46 000 rejestracji od początku roku