1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Sukces nowej Toyoty Yaris. Ponad 140 tys. osób odwiedziło salony podczas Dni Otwartych
23 kwietnia 2024

Dni Otwarte odświeżonej Toyoty Yaris

Ponad 140 tys. odwiedzających

W dniach 15–20 kwietnia w salonach Toyoty odbyły się Dni Otwarte, podczas których można było obejrzeć odświeżoną wersję Toyoty Yaris oraz przetestować nowy 130-konny napęd hybrydowy. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 140 tysięcy odwiedzających. Jest to najwyższa od lat! W ciągu 6 dni klienci zamówili prawie 200 egz. nowego Yarisa.

Yaris to najchętniej wybierany miejski samochód w Polsce, którego udział w segmencie sięgnął już ponad 27%. Odświeżony model z rocznika 2024 jeszcze bardziej wzmocni jego pozycję na rynku, a wszystko to za sprawą rozbudowanej gamy napędów hybrydowych i nowych elementów wyposażenia, w tym zaawansowanych technologii bezpieczeństwa czynnego.

Dni Otwarte, na których zadebiutował odświeżony Yaris, trwały od 15 do 20 kwietnia. Osobom odwiedzającym w tych dniach salony Toyoty zaprezentowano działanie najnowocześniejszych technologii wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania Toyota T-MATE, pokazano nowe cyfrowe zegary i większy ekran dotykowy systemu Toyota Smart Connect. Zademonstrowano też nową specjalną wersję wyposażenia Premiere Edition z dwukolorowym malowaniem nadwozia i lakierem Neptune Blue.

Jazdy próbne pozwoliły przekonać się o dynamice i komforcie prowadzenia, jakie zapewnia nowy 130-konny napęd 1.5 Hybrid Dynamic Force. Dołączył do znanego już układu 1.5 Hybrid Dynamic Force 116 KM oraz 125-konnego silnika benzynowego 1.5 Dynamic Force.

W ciągu 6 dni klienci, którzy odwiedzili salony marki w całej Polsce, złożyli prawie 200 zamówień na nowego Yarisa.

Yaris z napędem hybrydowym o mocy 130 KM

Nowy napęd hybrydowy 1.5 Hybrid Dynamic Force 130 KM jest dostępny w przypadku wybrania najwyższych wersji wyposażenia – GR SPORT oraz Premiere Edition. Zastosowano tu większy i mocniejszy silnik elektryczny (62 kW), a także nową przekładnię hybrydową. Moment obrotowy jednostki elektrycznej został zwiększony aż o 44 Nm do wartości 185 Nm, zapewniając jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 9,2 s.

Yaris z nowym napędem hybrydowym jest także wydajny i oszczędny. W utrzymywaniu zużycia paliwa na niskim poziomie pomaga układ Predictive State of Charge Control, który podczas zjazdu ze wzniesienia lub w korku wykorzystuje dane z nawigacji, by dopasować poziom naładowania baterii do trasy czy natężenia ruchu i jak najefektywniej korzystać z napędu elektrycznego. Dzięki temu zużycie paliwa wynosi średnio 4,2–5,1 l/100 km (wg WLTP).

Specjalna wersja Premiere Edition

Gama modelowa odświeżonego Yarisa została rozszerzona o wersję specjalną Premiere Edition. W tej odmianie auto ma kompletne wyposażenie i występuje wyłącznie ze 130-konną hybrydą.

Yaris Premiere Edition jest wyposażony m.in. w:

  • wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD),

  • klimatyzację automatyczną (dwustrefową) z technologią oczyszczania i nawilżania powietrza Nanoe-X®,

  • Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"),

  • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD),

  • nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych.

Dodatkowo wersję Premiere Edition można doposażyć w Pakiety Premium Audio JBL oraz Skyview.

Wersję specjalną Premiere Edition można rozpoznać po nowym lakierze Neptune Blue, który połączono z czarnym dachem. Niebieski motyw jest obecny także we wnętrzu – na przeszyciach foteli oraz listwach dekoracyjnych deski rozdzielczej i boczków drzwi.

Wersję Premiere Edition można zamówić także w dwóch innych dwukolorowych wariantach z czarnym dachem i lakierami Platinum Pearl White oraz Shimmering Silver.

Cennik nowej Toyoty Yaris