1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Koncepcyjna Toyota C-HR Prologue
05-12-2022

Koncepcyjna Toyota C-HR Prologue

Wyjątkowa stylistyka i dwie technologie napędu
Od chwili pojawienia się na rynku Toyota C-HR słynie ze swojego przełomowego designu. Teraz Toyota jest gotowa podzielić się tym, jak będzie wyglądała nowa wersja tego kultowego modelu.
 • W październiku 2014 roku na targach Paris Motor Show po raz pierwszy został pokazany nowy projekt z segmentu C – Toyota C-HR Concept. Dwa lata później koncept stał się rzeczywistością – na rynku pojawiła nowa Toyota C-HR. Kompaktowy crossover o dynamicznej sylwetce i nowatorskiej stylistyce szybko zdobył uznanie zarówno kierowców, jak i motoryzacyjnych ekspertów.

  Sześć lat później Toyota stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, postanowiła bowiem prześcignąć własne osiągnięcie i zaprezentować nową wizję tego samochodu. Opracowany przez zespół European Design Development (ED2) projekt właśnie debiutuje w Brukseli. Nowa Toyota C-HR Prologue stanowi zapowiedź auta o jeszcze bardziej bezkompromisowej stylistyce i z nową gamą zelektryfikowanych napędów. 

Europejski rodowód Toyoty C-HR

 • Projekt Toyoty C-HR Prologue – podobnie jak i aktualnego modelu – powstał w studiu European Design Development (ED2). Pracujący tu styliści i inżynierowie stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Dobrze znane atuty Toyoty C-HR mieli oni wynieść na jeszcze wyższy poziom, a także na nowo zadziwić i zachwycić tych, którzy już znają i kochają tego crossovera. 

  Tak powstała Toyota C-HR Prologue. Nowy model udowadnia, że dzięki odważnym pomysłom kultowy samochód może zachwycać jeszcze bardziej.

  „Musieliśmy pracować z ogromnym rozmachem, sięgać dalej niż kiedykolwiek. Z ogromną niecierpliwością czekamy na premierę nowej Toyoty C-HR” – powiedział Lance Scott, Dyrektor ds. Projektowania Toyota European Design Development (ED2).

Zdecydowany charakter

 • W Brukseli Toyota pokaże pierwszą – ale bardzo realną – wizję samochodu, który już wkrótce będzie przyciągał wzrok na drogach całej Europy. Toyota C-HR Prologue jest znacznie bardziej zaawansowana niż zwykłe auto koncepcyjne. Już na tym etapie widać wyraźnie, że nowa odsłona stylowego crossovera będzie zwracała uwagę jeszcze bardziej niż dotąd. 

Bezkompromisowy i wyrafinowany styl

 • Toyota C-HR Prologue pozostała wierna swojemu DNA, charakteryzując się odważną i bezkompromisową stylistyką. Koncepcja auta oparta została na kontrastach. Większe koła i krótsze zwisy sprawiają, że jego sylwetka – bez względu na kąt patrzenia – świetnie się prezentuje. Auto wygląda bardziej sportowo, a jednocześnie kabina stała się bardziej przestronna i praktyczna. 

  Nadwozie nowej Toyota C-HR Prologue sprawia wrażenie, jakby auto cały czas było w ruchu. Powierzchnie karoserii wydają się zmieniać kształty. Pojazd zyskał też bardziej wyrafinowany charakter dzięki uproszczeniu głównych linii projektu nadwozia. 

Stylistyka przodu została zdefiniowana poprzez trójwymiarową strukturę i nachodzące na siebie kształty. Jej charakter podkreślają nowoczesne linie wąskich świateł i zwężający się kształt grilla. Ten sam motyw dwóch nachodzących na siebie kształtów przewija się przez całe nadwozie, którego linie przywodzą na myśl obracający się oszlifowany diament.

Wyjątkowa kolorystka nadwozia

Wyjątkowy wygląd Toyoty C-HR Prologue został podkreślony zupełnie nową kompozycją trzech różnych kolorów karoserii. Z lakierem Metal Silver i Recycled Carbon Black kontrastuje akcent w kolorze Sulphur.

Dwa zelektryfikowane napędy

 • Toyota C-HR Prologue – nowy model reprezentujący największy i najbardziej konkurencyjny w Europie segment C-SUV – został wyposażony w wydajny napęd hybrydowy oraz nowy układ Dual DNA Plug in Hybrid, który wzmocni ofertę niskoemisyjnych samochodów Toyoty. Baterie do modelu plug-in hybrid są montowane w europejskich zakładach Toyoty.